Ne Dersin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Zoe Saldana Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Zoe Saldana Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
63 0

Zoe Saldana, nazik gülümsemesiyle ünlü, ünlü bir Amerikalı aktris. İlk çıkışını 1999’da Law & Order’da yaptı ve o zamandan beri aktif olarak oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Tam adı Zoe Yadira Saldana-Perego olup 19 Haziran 1978 doğumludur. 1999 yılında Law & Order dizisinde iki bölümde oynayarak büyük bir çıkış yaptı. Ancak ününün çoğunu 2002’de Britney Spears’ın da rol aldığı Crossroads filmindeki rolüne borçludur.

Kariyeri boyunca sıklıkla bilim kurgu filmlerinde oynadı. Bilim kurgu filmlerindeki rolleri, 2009 yılında başlayan Star Trek film serisindeki Nyota Uhura rolüyle başladı. Daha sonra 2014 yılında Galaksinin Koruyucuları’nda Gamora’yı canlandırdı. Dünya çapında çok büyük başarıya ulaşan filmlerde de rol almıştır. Bu filmler Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War ve Avatar’dır. Oynadığı filmler toplamda tüm dünyada 11 milyar dolardan fazla hasılat yaptı. Buna ek olarak, 2019 yılında dünyanın en çok hasılat yapan ikinci aktris unvanını kazandı.

Boyu:170 Cm
Kilosu:54 Kg
Vücut Ölçüleri:84-64-84 Cm
Göz Rengi:Koyu Kahverengi

Zoe Saldana New Jersey’de doğdu ve çocukluğunun büyük bir kısmı New York’ta geçti. Dokuz yaşındayken babasını bir trafik kazasında kaybetti. Bu olaydan sonra annesi, onu ve kız kardeşlerini Dominik Cumhuriyeti’ne götürdü. 2013 yılında Zoe Saldana İtalyan sanatçı Marco Perego ile çıkmaya başladı ve çift 2013 yılında evlendi. İki yıl sonra Kocası, Zoe Saldana’nın soyadını aldı. Çiftin 2014’te ikizleri ve 2017’de bir çocukları daha oldu.

Zoe Saldana Boyu

Boy: 170 Cm

Zoe Saldana Kilosu

Kilo: 54 Kg

Zoe Saldana Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Zoe Saldana Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-64-84 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir