Ne Dersin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Jason Momoa Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Jason Momoa Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
88 0

Jason Momoa, bu yıllarda oldukça popüler olan Amerikalı bir aktör ve film yapımcısıdır. 1999 yılından bu yana aktif oyunculuk kariyeri sürdürmekte ve birçok başarılı yapımda rol almıştır. Ününün çoğunu Game of Thrones’daki rolüne borçludur.

Jason Momoa, 1 Ağustos 1979’da doğdu ve tam adı Joseph Jason Namakaeha Momoa’dır. Oyunculuğa ilk çıkışını 1999-2001 yılları arasında yayınlanan Baywatch: Hawaii dizisindeki Jason Loane rolüyle yaptı. Daha sonra Stargate Atlantis dizisinde oynayarak tanınırlığını artırdı. Game of Thrones dizisinde Khal Drogo rolünü aldığında zaten ünlüydü. Sadece iki sezonda oynadı. Ayrıca o Aquaman, yani DC Extended Universe’den Arthur Curry. 2018’de Aquaman olarak sadece bir filmde oynadı ancak filmin devamı 2023’te vizyona girecek.

Boyu:193 Cm
Kilosu:98 Kg
Göz Rengi:Yeşil
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):124-86-46 Cm
Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Jason Momoa, bir ressam ve bir fotoğrafçının oğlu olarak Honolulu, Hawaii’de doğdu. Hawaii Üniversitesi’nde okudu. Jason Momoa’nın dikkat çekici özelliklerinden biri de yüzündeki yara izi. 2008’de California’daki Birds Café’deyken biri tarafından saldırıya uğradı. Rekonstrüktif ameliyatı sırasında 140 dikiş atıldı ancak sol kaşında bir iz kaldı. Saldırgan 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2006 yılında aktris Lisa Bonet ile ilişkiye başladı. Birçok kişi çiftin zaten evli olduğuna inansa da 2017’de evlendiler. İlişkilerinin üzerinden neredeyse 12 yıl geçti. İlk çocukları 2007’de, ikinci çocukları ise 2008’de dünyaya geldi. Ancak çift 2022’de boşanacaklarını açıkladı. Kariyeri boyunca oyunculuk amacıyla dövüş sanatları öğrenmek zorunda kaldı. Heavy metal müziği severdi ve hobi olarak enstrüman çalmayı öğrenir. Jason Momoa şimdiye kadar gitar, ukulele, mandolin ve bas gitar çalabiliyor.

Jason Momoa Boyu

Boy: 193 Cm

Jason Momoa Kilosu

Kilo: 98 Kg

Jason Momoa Göz Rengi

Göz Rengi: Yeşil

Jason Momoa Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı): 124-86-46 Cm

Başlık Resim Lisansı: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir