Ne Dersin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Elsa Hosk Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Elsa Hosk Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
74 0

Elsa Hosk, eskiden Victoria’s Secret Meleklerinden biri olan ünlü bir İsveçli modeldir. Meleklerden biri olarak büyük bir ün kazandı. Modelliğin yanı sıra basketbolcuydu.

Tam adı Elsa Anna Sofie Hosk olup, 7 Kasım 1988 doğumludur. Victoria’s Secret Meleklerinden biri olarak büyük bir ün kazanmasına rağmen, kariyeri boyunca dünyaca ünlü birçok marka için modellik yapmıştır. 2011-2018 yılları arasında meleklerden biriydi. 2001’den beri aktif bir modellik kariyeri var. Mükemmel fiziği spora olan ilgisine borçlu. Elsa Hosk, İsveç’te profesyonel bir basketbolcuydu.

Stockholm’de doğdu ve babası, henüz 13 yaşındayken fotoğraflarını çeşitli mankenlik ajanslarıyla paylaştı. 14 yaşında ilk mankenlik işini aldı ve lisedeyken model olarak çalışmaya başladı. Bu süre zarfında Guess gibi dünyanın önemli firmalarında çalıştı.

Elsa Hosk, liseden mezun olduktan sonra spor alanında kariyer yapmaya karar verdi ve İsveç kadın basketbol liginde profesyonel bir basketbol oyuncusu oldu. Kendine yetecek kadar para kazanamamasının ardından basketbol oynamayı bırakıp model olmaya karar verdi.

Boyu:176 Cm
Kilosu:55 Kg
Vücut Ölçüleri:86-59-89 Cm
Göz Rengi:Mavi

2016 yılında Victoria’s Secret Fashion Show’u podyumunda açılış mankeni olarak tüm dünyada büyük ilgi gördü. Versace, Michael Kors, Calvin Klein, Jeremy Scott, Jean Paul ve Valentino gibi çok sayıda ünlü tasarımcıyla çalıştı. 2017’de David Guetta’nın müzik videosunda da yer aldı.

Elsa Hosk, İsveçli bir baba ile Finli bir annenin kızıdır. İki erkek kardeşi. Görünüşü ve güzelliği nedeniyle, genellikle Disney’in Karlar Ülkesi filmindeki kurgusal karakteri Kraliçe Elsa’ya benzetilir. 2015’ten beri İngiliz işadamı Tom Daly ile çıkıyor ve çiftin 2021’de Tuulikki Joan Daly adında bir kızı oldu.

Elsa Hosk Boyu

Boy: 176 Cm

Elsa Hosk Kilosu

Kilo: 55 Kg

Elsa Hosk Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Elsa Hosk Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-59-89 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir