Ne Dersin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Amber Rose Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Amber Rose Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
49 0

Amber Rose ünlü bir Amerikalı model ve televizyon kişiliğidir. 2008’de Put On müzik videosunda yer aldıktan sonra büyük beğeni topladı. 2007’den beri de aktif bir kariyeri var.

Tam adı Amber Rose Levonchuck’tır ve 21 Ekim 1983’te doğmuştur. Modellik kariyerine 2007’de başlamış ve bir yıl sonra büyük beğeni toplamıştır. 2008’de Young Jeezy ve Kanye West’in Put On müzik videosunda oynadı. Bu müzik videosundan sonra Kanye West ile ününü önemli ölçüde artıran bir ilişkisi oldu. Bu yıllarda Louis Vuitton reklamlarında da yer almaya başlamıştır.

Amber Rose, kariyeri boyunca birçok müzik videosunda, özellikle hip hop müzik videolarında oynadı. New York Moda Haftası’nda podyumda yürüdü. Çeşitli televizyon programlarında yer aldı ve RuPaul’s Drag Race, PSA ve Master of the Mix gibi bazı dizilerde yer aldı.

2014 yılında Simon & Schuster tarafından yayınlanan How to Be a Bad B*tch adlı ilk kitabı yayınlandı. 2016’da The Amber Rose Show adlı ve VH1’de yayınlanan kendi talk show’unu da başlattı.

Boyu:179 Cm
Kilosu:76 Kg
Vücut Ölçüleri:107-69-104 Cm
Göz Rengi:Koyu Kahverengi (Mavi Lenste takmakta)

Amber Rose Philadelphia’da doğdu ve burada büyüdü. Bir erkek kardeşi var. 15 yaşında striptizci olarak çalışmaya başladı ve o yıllarda lakabı Paris’ti. Hatta bir röportajında insanlara uyuşturucu satmaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını ve bırakma kararı aldığını itiraf ediyor. 2008 ve 2010 yılları arasında iki yıl boyunca Kanye West ile çıktı.

Kanye West ile ayrıldıktan sonra Amber Rose, 2011 yılında Wiz Khalifa ile tanıştı ve çift 2012 yılında nişanlandı. Ertesi yıl çift evlendiklerini açıkladı. Evliliklerinden bir oğulları var. Çift, 2014 yılında boşanma kararı aldı ve Amber Rose, oğlunun tam velayetini almak istedi. Ancak mahkeme 2015 yılında ortak velayet kararı verdi. 2019’da plak şirketi yöneticisi Alexander Edwards’tan bir bebek beklediğini ve aynı yıl bir erkek çocuk doğuracağını açıkladı.

Amber Rose Boyu

Boy: 179 Cm

Amber Rose Kilosu

Kilo: 79 Kg

Amber Rose Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Amber Rose Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 107-69-104 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir